Стан та перспективи розвитку коледжу (доповідь Д.І. Рижманя)
- baekvnau
- 20 июн. 2017 г.
- 4 мин. чтения

Навчально-виховний процес у коледжі спрямовано на якісну підготовку кваліфікованих молодших спеціалістів зі спеціальностей:
«Облік і оподаткування» - ліцензований обсяг 130 осіб за денною формою та 45 осіб за заочною формою навчання;
«Фінанси, банківська справа та страхування» - ліцензований обсяг 75 осіб за денною формою навчання;
076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» - ліцензований обсяг 25 осіб за денною формою навчання.
Станом на 1червня 2017 року контингент студентів становить 298 студентів, в тому числі 29 студентів заочної форми навчання. На державній формі навчаються 266 студентів, на контрактній формі – 32 студенти.
Навчально-виховний процес у коледжі забезпечують 52 викладачі, з яких: викладачів вищої категорії 42, мають почесне звання «Відмінник освіти України» - 3 , відмінники аграрної освіти та науки ІІ – ІІІ ступенів - 3, Знак Пошани - 2, педагогічне звання «викладач-методист» - 18.
Всі викладачі, які працюють в коледжі, мають відповідну фахову підготовку щодо дисциплін, які викладають.
Навчально-виховний процес здійснюють 7 циклових комісій, які беруть активну участь в роботі педагогічної, методичної рад коледжу та реалізації плану щодо якісної підготовки студентів.

Педагоги коледжу активно працюють в напрямку розвитку наукового потенціалу коледжу, залучаючи до цієї роботи талановиту студентську молодь. Протягом навчального року:
надруковано 28 статей;
проведено 16 відкритих занять;
написано 52 методичних розробки;
проведено 8 студентських конференцій;
8 викладачів пройшли курси підвищення кваліфікації.
На базі навчального закладу в 2016-2017 навчальному році проведено 2 обласних методичних об'єднання: викладачів зарубіжної літератури, методистів коледжів та технікумів.
У 2016-17 навчальному році викладачі взяли участь у обласній виставці технічної творчості викладачів та студентів, де відмічено кращі роботи 19 викладачів. На конкурс «Педагогічні інновації» ДУ «НМЦ» Агроосвіта» буде презентовано 28 методичних матеріалів.
В коледжі проводиться на високому рівні робота із обдарованою молоддю. Результатом такої роботи є щорічні перемоги в міжнародних та обласних конкурсах та олімпіадах. В 2016-2017 навчальному році студенти зайняли 7 призових місць.
Випускники коледжу одержують свідоцтва про присвоєння робітничих професій: «Оператор комп'ютерного набору», «Адміністратор», «Секретар керівника», «Продавець продовольчих товарів», «Продавець непродовольчих товарів».
У 2016 році коледж пройшов атестацію робітничих професій.
У коледжі функціонують 11 лабораторій та 24 кабінети, бібліотека, читальна зала, спортивна зала, стадіон, обладнанні згідно з вимогами до проведення занять з фізичного виховання та спортивних секцій, а також проведення змагань всіх рівнів. У навчальному процесі використовуються 5 комп'ютерні класи з виходом до мережі Інтернет.
Харчування студентів забезпечує їдальня.
В коледжі функціонує гуртожиток, розрахований на 360 місць. Всі студенти забезпечені гуртожитком. При гуртожитку функціонує кабінет психолога, перукарня, медичний пункт.
Суттєво покращено матеріально-технічний стан гуртожитку коледжу: проведено ремонтні роботи кімнат, секцій, коридорів
Побудовано котельні для альтернативного опалення приміщень навчального корпусу та їдальні.
Проводячи виховну роботу в коледжі, педагогічний колектив спрямовує свої зусилля на виховання студентської молоді в дусі пріоритету загальнолюдських цінностей, патріотизму, національної свідомості, виховання доброти, совісті, милосердя, терпимості до людей і насамперед, впровадження таких форм і методів виховання, які відповідали б інтересам особистості, сприяли розкриттю її талантів: інтелектуальних, художніх, фізичних; удосконалення існуючих форм студентського самоврядування; розвиток молодіжних об'єднань, клубів, гуртків; система роботи з обдарованою молоддю.
В коледжі працює 16 предметних гуртків, 5 спортивних гуртків та секцій, 8 клубів за інтересами та 4 аматорських колективи. Переважна більшість студентів нашого навчального закладу бере активну участь у роботі клубів і гуртків за інтересами, спортивних секціях.
Протягом 2016-2017 навчального року в коледжі особлива увага приділялася національно-патріотичному напрямку виховної роботи, були підготовлені і проведені виховні заходи: «Урок мужності», «З Україною в серці», День вишиванки, «Покрова – свято козацьке», День української писемності, Шевченківські дні, мітинг - реквієм та смолоскипова хода «Пам'яті Небесної сотні»,урочистий концерт до свята Перемоги «Ніхто не забутий, ніщо не забуто...»; проведено 6 виїздів агітбригади «Надія» в школи Немирівського та Тульчинського районів; конкурси «Коледж запалює зірки», «Студент року»; концертні програми до Дня учителя, до Дня студента, Новорічний бал, «Спортивний Олімп», «ЇЇ величність жінка», «Найрідніше слово - мама», «Захоплення сучасної молоді».
В коледжі з 2014 року діє потужна волонтерська група, яка проводить збір коштів, продуктів харчування для воїнів, які приймають участь у анти терористичній операції на Сході України. Взято шефство над сім'ями земляків -учасників бойових дій. Крім того волонтери коледжу надають шефську допомогу ветеранам праці коледжу, систематично відвідують Брацлавський НВК і опікуються дітьми - сиротами та позбавленими батьківського піклування.
В цьому навчальному році переважна більшість груп побувала на екскурсіях в різних куточках України, зокрема в Карпатах, підкорювали Говерлу, купалися в термальних басейнах Косино, Берегово, Велятина; відвідали фортеці та замки Львівщини, Ужгорода, Мукачеве, Хотина, Кам'янець - Подільська; здійснили паломницькі поїздки в православні монастирі.
Велика робота в коледжі проводиться в напрямку міжнародної співпраці:
1. Зустріч студентів коледжу з керівником асоціації фермерів Франції Жаном Івом Ломбером
2. За 2016 -2017 навчальний рік - стажування у Франції - 2 студента, у Польщі – 26 студентів, Словенія – 1 студент, Німеччина – 1 студент.
3. В коледжі діють курси :
- польської мови навчаються 12 студентів;
- французької мови - 5 студентів ;
- англійської мови - 6 студентів.
4. Проведений телеміст між студентами коледжу із відповідальним за міжнародну співпрацю аграрного ліцею м. Помері (провінція Британь, Франція) Клодом Евері по питанню співпраці та обміном студентами.
З 23 по 30 січня 2017 року 18 студентів та 2 куратори коледжу побували за запрошенням з творчим візитом у Свентокшиському воєводстві, Кельцинського повіту в місті Гміна Сітковка - Новіна. Під час перебування в Польщі творчий колектив коледжу дав 4 концерти для польської громади та навчальних закладів.
Протягом 2016 - 2017 навчального року студенти коледжу були активними учасниками спортивно-масового життя навчального закладу. Студенти займаються у 7-ми спортивних секціях: з футболу, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, легкої атлетики, шахів та шашок , що сприяє зміцненню здоров'я та формуванню їх фізичних здібностей.
Студенти коледжу взяли участь в обласній спартакіаді серед студентів аграрних коледжів та технікумів Вінницької області, де завоювали слідуючі місця:
ІІІ місце з легкої атлетики;
ІІІ місце з легкоатлетичного кросу;
ІІІ місце з волейболу (дівчата);
ІV місце з міні-футболу (юнаки).
в зональних Всеукраїнських змаганнях збірна команда волейболісток коледжу зайняла ІІ місце, збірна команда з міні-футболу (юнаки) зайняла V місце.
За результатами діяльності Брацлавського агроекономічного коледжу ВНАУ можна зробити висновок, що освітній процес в навчальному закладі відбувається відповідно до чинних вимог з урахуванням інновацій сьогодення та перспективного розвитку в умовах змін та реформ.